Schneider Electric TeSys D Kontaktor 25A 24VDC

Schneider Electric TeSys D kontaktor er en robust og effektiv løsning til moderne motorstyringssystemer. Med en mærkestrøm på 25A og en 24VDC spole er den ideel til kontrol af ikke-induktive belastninger og motordrift. Dens 3-polede (3NO) design sikrer pålidelig ydeevne i krævende miljøer.

Schneider Electric TeSys D Kontaktor 25A 24VDC koster lige nu 849 kr. En stigning på 12,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 753 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 753 kr (25. marts 2026) og 876 kr (14. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 849 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Schneider Electric Kontaktor lc1d25bd 25a 24vdc
849 kr
+ 39 kr fragt
Total: 888 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Kontaktor Tesys D 25A 24Vdc 3No
1.154 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.193 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
TeSys D kontaktor 3 polet3 NO) AC-3
1.255 kr
+ 79 kr fragt
Total: 1.334 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 5.1%

Specifikationer

Mærke: Schneider Electric
Kategori: Specielle elektriske kontakter