Schneider Electric GV2ME16

Bedste pris
Stabil pris
508kr
779 krSPAR 35%
hos Proshop.dk
På lagerLaveste

Schneider Electric GV2ME16 er et termomagnetisk motorværn fra TeSys-serien med indstillingsområde på 9-14A. Det giver præcis beskyttelse og kontrol af motorer med store strømme, såsom pumper og kompressorer, i industrielle og kommercielle installationer. Enheden kan monteres med skrueklemmeterminaler og understøtter manuel og lokal styring. Tilbehør muliggør hurtig montage og fejlfinding ved PLC-styring.

Schneider Electric GV2ME16 koster lige nu 508 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 508 kr (09. maj 2026) og 508 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 508 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Schneider Electric Håndbetjent motorværn 9,00-14,0A GV2ME16
508 kr
+ 39 kr fragt
Total: 547 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Bedste pris
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Hndbetjent motorvrn indstillingsomrde 9-14A Brydeevne = 15kA
508 kr
+ 39 kr fragt
Total: 547 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Schneider GV2ME16 motorværn 9-14 A
549 kr
+ 39 kr fragt
Total: 588 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
EL-NETSALG favicon
EL-NETSALG
Motorværn 9,0-14,0A
598 kr
+ 49 kr fragt
Total: 647 kr
På lager
Leveringstid: 1-4 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Schneider GV2ME16 motorværn, 9-14 A
599 kr
+ 39 kr fragt
Total: 638 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Håndbetj.Motorv. 9-14A Gv2Me16
637 kr
+ 64 kr fragt
Total: 701 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
TeSys GV motorværn GV2ME16. termisk magnetisk. 9-14A 5.5kW@400V Icu15kA. trykknap
779 kr
+ 79 kr fragt
Total: 858 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Schneider Electric
Kategori: Specielle elektriske kontakter