SanDisk Extreme Portable SSD 8TB

SanDisk Extreme Portable SSD 8TB tilbyder lynhurtig dataoverførsel med op til 1050 MB/s. Den er perfekt til sikker opbevaring af store filer og let at tage med på farten. Det robuste design og 256-bit hardware kryptering beskytter dine data, mens den brugervenlige SanDisk Memory Zone App hjælper med filhåndtering.

SanDisk Extreme Portable SSD 8TB koster lige nu 7.862 kr. En stigning på 3,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 7.620 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 7.620 kr (23. juni 2026) og 9.092 kr (06. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 7.862 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
SANDISK Extreme Portable v2 SSD 8TB Grå
7.862 kr
+ fri fragt
Total: 7.862 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
SanDisk SSD Extreme 8TB Bærbar NVMe 1050MB/s
10.559 kr
Total: 10.559 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Sandisk Extreme Portable 8 Tb Usb
12.019 kr
+ fri fragt
Total: 12.019 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Sandisk Extreme Portable Ssd V2 8tb Usb-c Sort
12.374 kr
Total: 12.374 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Sandisk
Kategori: Harddiske