Rothenberger Rocut 110

Rothenberger Rocut 110 er en plastrørskærer til kloakrør i dimensionerne 50, 75 og 110 mm. Den leveres i kuffert og har reduktionsbakker til 50 og 75 mm rør. Afgrater er integreret i håndtaget, og rørskæreren kan betjenes med én hånd. Den kan monteres med støtteben eller sættes op i en skruestik, hvilket gør den fleksibel til forskellige arbejdsopgaver.

Rothenberger Rocut 110 koster lige nu 3.899 kr. En stigning på 6,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 3.671 kr. Vores prishistorik bygger på 73 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 3.671 kr (09. maj 2026) og 3.899 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 3.899 kr hos LavprisVærktøj.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Rothenberger Rocut plastrørskærer i taske 50-110mm
3.899 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.938 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Rothenberger Plastrørskærer til 110, 75 og 50 mm kloakrør
4.099 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.138 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Rothenberger rørskærer til kloakrør 110 mm Kuffert
4.099 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.138 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Rothenberger ROCUT 110 plastrrskrer, 50-110 mm, i kuffert
4.189 kr
+ 45 kr fragt
Total: 4.234 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Globaltools.dk favicon
Globaltools.dk
Rothenberger Rocut 110 rørskærersæt 50-75-110mm
4.592 kr
+ 49 kr fragt
Total: 4.641 kr
På lager
Leveringstid: 2-11 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Rothenberger Plastrørskærer til 110, 75 og 50 mm kloakrør
4.599 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.638 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Rocut 110 plastrørskærersæt Til 50, 75 og 110 mm inkl. kuffert
6.400 kr
+ 79 kr fragt
Total: 6.479 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Rothenberger
Kategori: Rørskærere