Rothenberger 28 mm standard V-bakke

Rothenberger 28 mm standard V-bakke er designet til press-maskiner og passer til de fleste maskiner, der bruger standardbakker. Den er velegnet til systemkonform presning af rørfittings af metal eller plastik, herunder kobber, rustfri og sanpress press fittings. Ideel til håndværkere, der arbejder med presværktøj og har behov for en pålidelig V-bakke til 28 mm fittings.

Rothenberger 28 mm standard V-bakke koster lige nu 1.499 kr. En stigning på 7,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.399 kr. Vores prishistorik bygger på 63 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.399 kr (09. maj 2026) og 1.499 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.499 kr hos BilligVVS DK.

Sammenlign priser

Bedste pris
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Rothenberger 28 mm standard V-bakke til Press-maskine
1.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.538 kr
På lager
Leveringstid: 10 dage
Køb nu
Bedste pris
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Rothenberger V-bakke t. press-maskine 28mm
1.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.538 kr
På lager
Leveringstid: 10 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Rothenberger V-bakke til pressmaskine 28 mm
1.599 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.638 kr
På lager
Leveringstid: 10 dage
Køb nu
Globaltools.dk favicon
Globaltools.dk
Presskæbe Standard, V/SV 28
1.645 kr
+ 49 kr fragt
Total: 1.694 kr
På lager
Leveringstid: 2-11 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Rothenberger
Kategori: Maleværktøj tilbehør