Roth ShuntUnit 4 kredse

Roth ShuntUnit er en effektiv løsning til mindre gulvvarmeanlæg, ideel til både nybyggeri og renovering. Udstyret med en Ecodesign pumpe, sikrer shunten et minimalt elforbrug og kan betjene op til 160 m². Den er kompatibel med alle varmekilder og leveres med præmonteret fordelerrør.

Roth ShuntUnit 4 kredse koster lige nu 3.781 kr. En stigning på 3,6 % i forhold til den laveste registrerede pris på 3.650 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 3.650 kr (09. april 2026) og 3.990 kr (30. marts 2026).

Den billigste pris lige nu er 3.781 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Roth Shuntunit med 4 afgreninger
3.781 kr
+ fri fragt
Total: 3.781 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Roth gulvvarmeshunt, 4 kredse
3.999 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.038 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Roth Shunt Med Wilo Yonos Para pumpe og fordelerrr, 4 kredse til 100 m
3.999 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.038 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Roth Shuntunit-4
4.535 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.574 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Roth gulvvarmeshunt, 4 kredse
5.099 kr
+ 39 kr fragt
Total: 5.138 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Roth gulvvarmeshunt, 4 kredse
5.099 kr
+ 39 kr fragt
Total: 5.138 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 1.4%

Specifikationer

Mærke: Roth
Kategori: Ventilation