Roth ShuntUnit 2 kredse

Roth ShuntUnit 2 kredse er en komplet gulvvarmeshunt med præmonterede fordelerrør og Ecodesign pumpe, der sikrer minimalt elforbrug. Den er velegnet til mindre gulvvarmeanlæg ved både nybyggeri og renoveringsopgaver og kan anvendes med alle typer varmekilder. Kapaciteten afhænger af det reelle varmetab og kan dække op til 160 m².

Roth ShuntUnit 2 kredse koster lige nu 3.426 kr. En stigning på 1,6 % i forhold til den laveste registrerede pris på 3.371 kr. Vores prishistorik bygger på 61 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 3.371 kr (09. maj 2026) og 3.426 kr (02. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 3.426 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Roth Shuntunit med 2 afgreninger
3.426 kr
+ fri fragt
Total: 3.426 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Roth Shunt Med Wilo Yonos Para pumpe og fordelerrr, 2 kredse til 50 m
3.539 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.578 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Roth gulvvarmeshunt, 2 kredse
3.699 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.738 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Roth gulvvarmeshunt, 2 kredse
4.899 kr
+ 39 kr fragt
Total: 4.938 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Roth gulvvarmeshunt, 2 kredse
5.099 kr
+ 39 kr fragt
Total: 5.138 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Roth
Kategori: Hjem og have