RØDE NT1 Signature Series

4.8 (660 anmeldelser)
RØDE NT1 Signature Series
Bedste pris
Stabil pris
1.036kr
1.289 krSPAR 20%
hos Dustin DK
På lagerFri fragtLaveste

RØDE NT1 Signature Series er en studiemikrofon, der leverer klassisk studiolyd med varm og silkeblød karakter. Mikrofonen har lav egenstøj på kun 4 dBA og kardioide retningsmønster, hvilket gør den velegnet til sang, instrumentoptagelse, voiceovers, podcasting, streaming og indholdsproduktion. Den opfanger detaljeret lyd med rig bas, klar mellemtone og skinnende diskant, og sikrer rene optagelser selv ved kraftige lydkilder.

RØDE NT1 Signature Series koster lige nu 1.036 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 2,4 % lavere end den højeste registrerede pris på 1.061 kr. Vores prishistorik bygger på 77 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.036 kr (16. juli 2026) og 1.061 kr (10. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.036 kr hos Dustin DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Dustin DK favicon
Dustin DK
Røde Nt1 Signature Sort Studiemikrofon
1.036 kr
Total: 1.036 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Music2you favicon
Music2you
RØDE NT1 Signature Series Studie Mikrofon Sort
1.069 kr
+ 49 kr fragt
Total: 1.118 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Røde NT1 Signature Series Sort
1.099 kr
+ fri fragt
Total: 1.099 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Av-Cables DK favicon
Av-Cables DK
Rode NT1 Signature Series Studiemikrofon
1.229 kr
Total: 1.229 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
RØDE NT1 Mikrofon Kablet -32dBV/Pascal Kardioide Sort
1.289 kr
+ fri fragt
Total: 1.289 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Røde