Røde NT-USB+

4.7 (299 anmeldelser)

Røde NT-USB+ er en professionel USB-mikrofon med Revolution Preamp, der leverer ultra-lav støj og høj forstærkning. Mikrofonen har en kraftig hovedtelefonudgang med nul latenstid og integreret lydinterface på 24 bit/48 kHz. Den er velegnet til streaming, studie- og hjemmeoptagelse og kan bruges med PC, iOS, Android og Mac via USB-C. Et aftageligt popfilter og bordstativ medfølger, hvilket gør den ideel til optagelser i høj kvalitet.

Røde NT-USB+ koster lige nu 1.176 kr. En stigning på 3,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.140 kr. Vores prishistorik bygger på 75 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.140 kr (25. maj 2026) og 1.176 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.176 kr hos Komplett DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Komplett DK favicon
Komplett DK
Røde NT-USB+ Professional USB-mikrofon
1.176 kr
Total: 1.176 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Røde NT-USB+ USB Microphone
1.411 kr
+ fri fragt
Total: 1.411 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Røde Nt-usb+ Professionel Usb-mikrofon
1.499 kr
Total: 1.499 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Music2you favicon
Music2you
RØDE NT-USB+ USB-C Mikrofon med bordstativ
1.499 kr
+ 49 kr fragt
Total: 1.548 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Rode