Ridgid PC-1250

3.6 (95 anmeldelser)

Ridgid PC-1250 er en robust plastsaks designet til enkel skæring af plastrør, herunder PEX og PVC, med en diameter på 3-42 mm. Med sin vendbare hurtigskiftkniv sikrer den præcise snit hver gang, hvilket gør den ideel til både professionelle og gør-det-selv-brugere.

Ridgid PC-1250 koster lige nu 247 kr. En stigning på 2,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 242 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 242 kr (13. juni 2026) og 255 kr (30. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 247 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Ridgid Rørklipper til plastic/pvc PC-1250
247 kr
+ 39 kr fragt
Total: 286 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
RIDGID Rrsaks PC-1250 til plastrr fra 3 til 42 mm
255 kr
+ 39 kr fragt
Total: 294 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Ridgid Plastsaks til Pex, 3-42 mm
259 kr
+ 39 kr fragt
Total: 298 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Ridgid Plastsaks til Pex, 3-42 mm
279 kr
+ 39 kr fragt
Total: 318 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Ridgid plastsaks til pex, 3-42 mm
279 kr
+ 39 kr fragt
Total: 318 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisEl favicon
LavprisEl
Ridgid Plastsaks til Pex, 3-42 mm
279 kr
+ 39 kr fragt
Total: 318 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Ridgid plastrørs saks til pex rør 3-42mm
279 kr
+ 39 kr fragt
Total: 318 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Ridgid plastrørssaks 0-26mm.
299 kr
+ 39 kr fragt
Total: 338 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Rørsaks Pc-1250 3-42Mm
370 kr
+ 64 kr fragt
Total: 434 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Globaltools.dk favicon
Globaltools.dk
Plastsaks PC-1250 3-42 mm
406 kr
+ 49 kr fragt
Total: 455 kr
På lager
Leveringstid: 2-11 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Ridgid
Kategori: Fotoalbum