QNAP TS-216G

3.7 (49 anmeldelser)

QNAP TS-216G er en alsidig NAS-enhed med plads til to harddiske. Den er udstyret med en quad-core processor og 4 GB RAM, hvilket sikrer hurtig ydeevne. Denne NAS-server understøtter både HDD og SSD og har hot-swap-drevpladser, hvilket gør det nemt at håndtere data uden afbrydelse. Den er ideel til både hjemmebrug og små virksomheder.

QNAP TS-216G koster lige nu 2.388 kr. En stigning på 17,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.029 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.029 kr (16. april 2026) og 2.538 kr (06. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.388 kr hos CompuMail DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
QNAP TS-216G 2Moduler
2.388 kr
Total: 2.388 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
QNAP TS-216G NAS-Server
2.473 kr
+ fri fragt
Total: 2.473 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
QNAP 2-bay TS-216G ARM 4C 2.0GHz
2.939 kr
+ fri fragt
Total: 2.939 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Qnap Ts-216g 2-bay Desktop Nas
3.119 kr
Total: 3.119 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Qnap Ts-216g 2-bay Desktop Nas
3.494 kr
Total: 3.494 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: Systemer til netværkslagring