Purus V240 Vaskerende 1200mm

Purus V240 Vaskerenden på 1200mm er designet i slidstærkt rustfrit stål EN 1.4301 med et centralt placeret afløb. Den kommer med vægmonteringsbeslag og en praktisk sæbehylde, hvilket gør den ideel til miljøer med høje hygiejnekrav som skoler og idrætsanlæg.

Purus V240 Vaskerende 1200mm koster lige nu 6.625 kr. En stigning på 6,5 % i forhold til den laveste registrerede pris på 6.219 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 6.219 kr (15. april 2026) og 6.901 kr (25. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 6.625 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Purus vaskerende v240 1200 mm
6.625 kr
+ fri fragt
Total: 6.625 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Purus vaskerende 1200 mm med bagplade, aflb midt, slebet rustfri stl
6.748 kr
+ 99 kr fragt
Total: 6.847 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Purus V240 vaskerende, 120x48 cm, rustfrit stål
7.399 kr
+ 499 kr fragt
Total: 7.898 kr
På lager
Leveringstid: 7 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Purus V240 vaskerende, 120x48 cm, rustfrit stål
7.899 kr
+ 499 kr fragt
Total: 8.398 kr
På lager
Leveringstid: 7 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Purus V240 vaskerende, 120x48 cm, rustfrit stål
8.699 kr
+ 499 kr fragt
Total: 9.198 kr
På lager
Leveringstid: 7 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Purus Vaskerende 1200mm med bagplade afløb midt, slebet rustfri stål
13.074 kr
+ 79 kr fragt
Total: 13.153 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 1.8%

Specifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Køkkenvaske og arbejdsvaske