Purus Multiflex Ø75

Purus Multiflex gulvafløbsskål er designet til beton- og flisegulve. Komplet med rist og ramme, har den en fleksibel, vip- og roterbar flange, der kan justeres i højden. Afløbet har tre sideindløb, hvilket gør det nemt at tilslutte afløb fra håndvask eller brusekabine. Lavet i holdbart, genanvendeligt PP-plast.

Purus Multiflex Ø75 koster lige nu 467 kr. En stigning på 5,9 % i forhold til den laveste registrerede pris på 441 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 441 kr (03. juni 2026) og 508 kr (06. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 467 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Purus multiflex med rist vandret 75 mm
467 kr
+ 39 kr fragt
Total: 506 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Purus Multiflex gulvaflb, 75 mm, vandret udlb, m/flange til smremembran, 3 sideindlb, PP-plast, gr
488 kr
+ 39 kr fragt
Total: 527 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Purus Multiflex afløbskål, til beton og flisegulv, Ø75 mm
529 kr
+ 39 kr fragt
Total: 568 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Afløbsskål Ø75 Mm Vandret Smøremembran
595 kr
+ 64 kr fragt
Total: 659 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Homeshop DK favicon
Homeshop DK
Purus Multiflex Afløbsskål Ø75 V til Smøremembran, Vandret M & Fl
599 kr
+ 49 kr fragt
Total: 648 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
Purus Multiflex gulvafløb med vandret Ø75 mm afløb og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. PP plast
628 kr
+ 78 kr fragt
Total: 706 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Purus Multiflex gulvafløb med vandret Ø75 mm afløb og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. PP plast
818 kr
+ 79 kr fragt
Total: 897 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Purus Multiflex afløbskål, til beton og flisegulv, Ø75 mm
869 kr
+ 39 kr fragt
Total: 908 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Purus Multiflex afløbskål, til beton og flisegulv, Ø75 mm
869 kr
+ 39 kr fragt
Total: 908 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb