Purus Multiflex

Bedste pris
Faldet 1.5%
573kr
934 krSPAR 39%
hos Proshop.dk
På lagerLaveste

Purus Multiflex gulvafløbskål er ideel til installation i beton- og flisegulve. Den fleksible top gør det muligt at justere højden og indsætte en klinke, der matcher resten af gulvet. Fremstillet i genanvendelig PP-plast, har den et vandret Ø75 mm afløb, tre sideindløb og en klinkerist, perfekt til tilslutning af håndvask og brusekabine.

Purus Multiflex koster lige nu 573 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 1,5 % lavere end den højeste registrerede pris på 582 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 573 kr (15. april 2026) og 582 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 573 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Purus multiflex med tile vandret 75 mm
573 kr
+ 39 kr fragt
Total: 612 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Purus Multiflex gulvaflb, vandret 75 mm aflb, klinkerist, 3 sideindlb og smremembran, til beton & fliser, PP plast
613 kr
+ 39 kr fragt
Total: 652 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Purus Multiflex Tile Insert afløbskål, til beton og flisegulv, med fliseindsats, Ø75 mm
809 kr
+ 39 kr fragt
Total: 848 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Purus Multiflex Tile Insert afløbskål, til beton og flisegulv, med fliseindsats, Ø75 mm
829 kr
+ 39 kr fragt
Total: 868 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Purus Multiflex Tile Insert afløbskål, til beton og flisegulv, med fliseindsats, Ø75 mm
869 kr
+ 39 kr fragt
Total: 908 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Purus Multiflex gulvafløb med vandret Ø75 mm afløb. Klinke rist og 3 sideindløb samt smøremembran. Til beton & fliser. PP plast
934 kr
+ 79 kr fragt
Total: 1.013 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 1.5%

Specifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb