Prysmian Afumex installationskabel 3x2,5 mm²

Prysmian Afumex installationskabel 3x2,5 mm² er et halogenfrit installationskabel til fast installation. Kablet har en nominel diameter på 9 mm, hvilket gør det nemt at arbejde med, både ved trækning i rør, vægge og lofter samt udendørs eller direkte i jord (husk markeringsbånd ved nedgravning). Kablet er PVC-frit og har lav vægt, hvilket letter installationen. Må ikke indstøbes i vibreret beton.

Prysmian Afumex installationskabel 3x2,5 mm² koster lige nu 1.399 kr. En stigning på 7,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.299 kr. Vores prishistorik bygger på 69 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.299 kr (09. maj 2026) og 1.399 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.399 kr hos LampeGuru.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
LampeGuru.dk favicon
LampeGuru.dk
100 meter Afumex installationskabel 3x2,5 mm², 100 meter
1.399 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.438 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Afumex kabel 3G2,5, halogenfri, Dca, R100, gr 100 meter
1.583 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.622 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
100 meter Afumex installationskabel 3x2,5 mm², 100 meter
1.599 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.638 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
100 meter Prysmian afumex installationskabel, 3G2,5 mm²
1.999 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.038 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisEl favicon
LavprisEl
100 meter Prysmian afumex installationskabel, 3x2,5 mm²
1.999 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.038 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
100 meter Prysmian afumex installationskabel, 3x2,5 mm²
2.099 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.138 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
100 meter Prysmian afumex installationskabel, 3x2,5 mm²
2.199 kr
+ 39 kr fragt
Total: 2.238 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Prysmian