Plastmo nedløbsrør 110x6000 mm

Plastmo nedløbsrør 110x6000 mm i grå er fremstillet af ren hård PVC uden blødgørere og er blyfri. Røret har en diameter på 110 mm og en længde på 6 meter. Det kan opsættes i alle miljøer, tåler saltvandståger og forurenet luft, og er velegnet til samling med rørsamlemuffe eller montering direkte på tudstykke. Plastmo har over 60 års erfaring på det danske marked.

Plastmo nedløbsrør 110x6000 mm koster lige nu 959 kr. En stigning på 6,9 % i forhold til den laveste registrerede pris på 897 kr. Vores prishistorik bygger på 76 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 897 kr (30. maj 2026) og 1.036 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 959 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Plastmo nedløbsrør Ø110 mm i hvid 6 meter
959 kr
+ 499 kr fragt
Total: 1.458 kr
På lager
Leveringstid: 5-7 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Plastmo nedløbsrør 110 x 6000 mm, grå
1.199 kr
+ 499 kr fragt
Total: 1.698 kr
På lager
Leveringstid: 5-7 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Plastmo nedløbsrør 110 x 6000 mm, grå
1.299 kr
+ 499 kr fragt
Total: 1.798 kr
På lager
Leveringstid: 5-7 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Plastmo nedløbsrør, 110 mm, 6 meter, grå.- Tages ikke retur -
1.449 kr
+ 79 kr fragt
Total: 1.528 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Plastmo
Kategori: God Pris