Panasonic Lumix AF 20mm f/1.7 II G

4.7 (470 anmeldelser)

Panasonic Lumix 20mm f/1.7 II G er et kompakt pandekageobjektiv med en lysstærk blænde på f/1.7, perfekt til portrætter og gadefotografering. Objektivet er udstyret med avancerede flerlagslinse-elementer, der mindsker skygger og refleksioner, samt en støjsvag autofokus, der sikrer skarpe og klare billeder under alle lysforhold. Med en sofistikeret metalfinish er det både stilfuldt og praktisk til daglig brug.

Panasonic Lumix AF 20mm f/1.7 II G koster lige nu 2.224 kr. En stigning på 2,3 % i forhold til den laveste registrerede pris på 2.174 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 2.174 kr (21. april 2026) og 2.224 kr (15. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.224 kr hos Dustin DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Dustin DK favicon
Dustin DK
Panasonic Lumix Af 20/1,7 Ii G
2.224 kr
Total: 2.224 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Panasonic Lumix Af 20/1,7 Ii G
2.436 kr
Total: 2.436 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Panasonic Lumix 20mm F1.7 G II
2.439 kr
+ fri fragt
Total: 2.439 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Kikkert-salg.dk favicon
Kikkert-salg.dk
Panasonic Pancake f/1.7 Lens 20mm II Black Kamera objektiv
3.642 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.681 kr
På lager
Leveringstid: 2-4 dage
Køb nu
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Panasonic Pancake f/1.7 Lens 20mm II Black Kamera objektiv
3.642 kr
+ 39 kr fragt
Total: 3.681 kr
På lager
Leveringstid: 2-4 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 2.3%

Specifikationer

Mærke: Panasonic
Kategori: Kameraobjektiver