Panasonic 7-14mm f/4.0 G Vario

4.7 (328 anmeldelser)
Panasonic 7-14mm f/4.0 G Vario
Bedste pris
Stabil pris
6.774kr
12.140 krSPAR 44%
hos Dustin DK
På lagerFri fragtLaveste

Panasonic 7-14mm f/4.0 G Vario er et ultra-vidvinkelzoomobjektiv optimeret til Micro Four Thirds. Med et kompakt og let design på 300 g og 83 mm er det ideelt til fotografering i trange rum, hvor du ønsker at fange mere i rammen. Objektivet har konstant F4-lysstyrke gennem hele zoomområdet og leverer høj skarphed fra hjørne til hjørne med 16 elementer, herunder 2 asfæriske og 4 ED-elementer. Det understøtter forbedret kontrast-AF, tracking og ansigtsgenkendelse.

Panasonic 7-14mm f/4.0 G Vario koster lige nu 6.774 kr. Den laveste pris, der nogensinde er registreret - ca. 8,4 % lavere end den højeste registrerede pris på 7.399 kr. Vores prishistorik bygger på 69 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 6.774 kr (16. juli 2026) og 7.399 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 6.774 kr hos Dustin DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Dustin DK favicon
Dustin DK
Panasonic Af 7-14/4,0 G Lumix Vario
6.774 kr
Total: 6.774 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Panasonic 7-14mm Lens GH1
7.438 kr
+ fri fragt
Total: 7.438 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
MAXiPRO favicon
MAXiPRO
Panasonic Lens G 7-14mm
12.140 kr
+ 39 kr fragt
Total: 12.179 kr
På lager
Leveringstid: 2-4 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Panasonic
Kategori: Kameraobjektiver