NVIDIA RTX 2000 Ada Generation 16GB

5.0 (2 anmeldelser)

NVIDIA RTX 2000 Ada Generation 16GB er et kraftfuldt grafikkort designet til både gaming og kreativt arbejde. Med 16 GB GDDR6 RAM og PCIe 4.0 x8 interface sikrer det en flydende og højtydende oplevelse. Understøtter op til 4 Mini DisplayPort skærme for maksimal visuel nydelse.

NVIDIA RTX 2000 Ada Generation 16GB koster lige nu 5.282 kr. En stigning på 3,6 % i forhold til den laveste registrerede pris på 5.099 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 5.099 kr (30. april 2026) og 5.282 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 5.282 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
NVIDIA NVIDIA RTX 2000 Ada 16GB GDDR6 SDRAM
5.282 kr
Total: 5.282 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
PNY RTX 2000 Ada Small Box 16GB GDDR6 RAM Grafikkort
5.305 kr
+ fri fragt
Total: 5.305 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Pny Pny Rtx 2000 Ada 16gb Lp Oem 16gb
6.244 kr
Total: 6.244 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Pny Pny Rtx 2000 Ada 16gb Lp Oem 16gb
6.494 kr
Total: 6.494 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
PNY Rtx2000 Ada Nvidia Rtx 2000
6.869 kr
+ fri fragt
Total: 6.869 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 2.8%

Specifikationer

Mærke: PNY Technologies
Kategori: Videokort og -adaptere