Nintendo Switch 2 256GB Sort

Nintendo Switch 2 256GB Sort er en spillekonsol med en stor 7,9" LCD-skærm i fuld HD-opløsning, der leverer skarpe og levende billeder. Konsollen har både analog og digital kontrolteknologi samt funktionstaster som D-måtte, hjemknap, menuknap og afbryderknap. Med 256 GB indbygget hukommelse og mulighed for udvidelse via MicroSD-kort får du masser af plads til spil. Understøtter Wi-Fi 6 for hurtig onlineforbindelse.

Nintendo Switch 2 256GB Sort koster lige nu 3.698 kr. En stigning på 0,5 % i forhold til den laveste registrerede pris på 3.679 kr. Vores prishistorik bygger på 79 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 3.679 kr (09. maj 2026) og 3.706 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 3.698 kr hos Salgsbutikken.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Salgsbutikken.dk favicon
Salgsbutikken.dk
Nintendo Switch 2 Console Black
3.698 kr
+ fri fragt
Total: 3.698 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Nintendo Switch 2 256GB Sort
3.706 kr
Total: 3.706 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Nintendo Switch 2
3.777 kr
+ fri fragt
Total: 3.777 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Nintendo Switch 2-konsol
4.220 kr
Total: 4.220 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Gucca.dk favicon
Gucca.dk
Nintendo Switch 2
4.550 kr
+ 40 kr fragt
Total: 4.590 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Nintendo Switch 2 Portable Game
5.019 kr
+ fri fragt
Total: 5.019 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Nintendo
Kategori: Videospilkonsoller