Nexans EXQ Easy 3G1,5 installationskabel

Nexans EXQ Easy 3G1,5 installationskabel er et halogenfrit kabel til fast installation i tørre og våde rum samt udendørs. Det kan indmures og indstøbes direkte, dog ikke i vibreret beton, og må lægges i jord. Kablet har UV-bestandig lederisolation og en yderkappe af HFFR. Farven er hvid, og det leveres i en længde på 100 meter.

Nexans EXQ Easy 3G1,5 installationskabel koster lige nu 1.099 kr. En stigning på 9,9 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.000 kr. Vores prishistorik bygger på 69 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.000 kr (09. maj 2026) og 1.099 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.099 kr hos LavprisEl.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisEl favicon
LavprisEl
100 meter Nexans installationskabel 3x1,5 mm², hvid
1.099 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.138 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Kabel EXQ Easy 3G1,5 halogenfri, Dca, Hvid, R100 100 meter
1.189 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.228 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
100 meter Nexans installationskabel 3x1,5 mm², hvid
1.299 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.338 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
100 meter Nexans installationskabel 3x1,5 mm², hvid
1.399 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.438 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
100 meter Nexans installationskabel 3G1,5 mm², hvid
1.399 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.438 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
100 meter Nexans installationskabel 3x1,5 mm², hvid
1.399 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.438 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Nexans