Motorola Edge 70

4.6 (509 anmeldelser)

Motorola Edge 70 er en 5G smartphone med en stor 6,67" pOLED-skærm med 2712 x 1220 pixels og 120 Hz opdateringshastighed. Den har 12 GB RAM og 512 GB intern hukommelse, dual-SIM funktion og et avanceret kamerasystem med tre bagkameraer på 50 MP samt et frontkamera på 50 MP. Leveres i farven Pantone gadgetgrå.

Motorola Edge 70 koster lige nu 3.108 kr. En stigning på 1,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 3.073 kr. Vores prishistorik bygger på 79 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 3.073 kr (23. juli 2026) og 3.503 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 3.108 kr hos Salgsbutikken.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Salgsbutikken.dk favicon
Salgsbutikken.dk
Motorola Moto Edge 70 5G
3.108 kr
+ fri fragt
Total: 3.108 kr
På lager
Leveringstid: forventet 1-2 dage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Motorola Edge 70 6.67" 512GB Pantone gadgetgrå
3.588 kr
Total: 3.588 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Motorola Edge 70 6.67 512GB Pantone gadgetgrå
3.749 kr
+ fri fragt
Total: 3.749 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Motorola edge 70 512GB/12GB PANTONE Gadget Grey
3.888 kr
+ fri fragt
Total: 3.888 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Motorola Edge 70 512gb Grå
5.411 kr
Total: 5.411 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Motorola Mobility
Kategori: Mobiltelefoner