Metro Therm varmtvandsbeholder model 110, type 2440, centralvarme, 91 liter

Metro Therm varmtvandsbeholder model 110, type 2440, er designet til centralvarmeanlæg og har en kapacitet på 91 liter. Beholderen er velegnet til udskiftning af gasfyr og fungerer særligt godt sammen med luft-vand varmepumper. Brugsvandet opvarmes effektivt via en rørspiral, der er placeret direkte i brugsvandet for optimal varmeudnyttelse.

Metro Therm varmtvandsbeholder model 110, type 2440, centralvarme, 91 liter koster lige nu 7.799 kr. En stigning på 46,3 % i forhold til den laveste registrerede pris på 5.331 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 5.331 kr (09. maj 2026) og 7.799 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 7.799 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Metro Therm varmtvandbeholder model 110, type 2440, centralvarme, 91 liter
7.799 kr
+ 499 kr fragt
Total: 8.298 kr
På lager
Leveringstid: 30-35 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Metro 110 liter VVB, centralvarme, rr op
7.976 kr
+ 99 kr fragt
Total: 8.075 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Metro Therm varmtvandbeholder model 110, type 2440, centralvarme, 91 liter
8.099 kr
+ 499 kr fragt
Total: 8.598 kr
På lager
Leveringstid: 30-35 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Metro Therm varmtvandbeholder model 110, type 2440, centralvarme, 91 liter
9.499 kr
+ 499 kr fragt
Total: 9.998 kr
På lager
Leveringstid: 30-35 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Metro Therm Type 2440 vandvarmer, model 110. Til centralvarme, 91 ltr. rør op
10.415 kr
+ 79 kr fragt
Total: 10.494 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Metro Therm