Metro Therm Model 15

Metro Therm Model 15 er en kompakt el-vandvarmer, ideel til mindre husholdninger og sommerhuse. Den har en trykfast konstruktion med mulighed for flere tappesteder og opadvendte rør for nem installation. Med lavt varmetab takket være PUR fuldisolering er det en energieffektiv løsning til opvarmning af brugsvand.

Metro Therm Model 15 koster lige nu 4.099 kr. En stigning på 1,9 % i forhold til den laveste registrerede pris på 4.024 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 4.024 kr (30. maj 2026) og 4.099 kr (02. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 4.099 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Metro Therm elvandvarmer model 15, type 906, 14 liter
4.099 kr
+ 499 kr fragt
Total: 4.598 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Metro Therm El-vandvarmer model 15 type 906 14L op
4.221 kr
+ fri fragt
Total: 4.221 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Metro Therm elvandvarmer model 15, type 906, 14 liter
4.299 kr
+ 499 kr fragt
Total: 4.798 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Metro el-vandvarmer 15 liter
4.499 kr
+ 99 kr fragt
Total: 4.598 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Metro Therm elvandvarmer model 15, type 906, 14 liter
4.499 kr
+ 499 kr fragt
Total: 4.998 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Metro Therm elvandvarmer model 15, type 906, 14 liter
4.699 kr
+ 499 kr fragt
Total: 5.198 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
El Vandvarmer 15 Liter 3,6Kw/400V Rør Op
5.272 kr
+ 39 kr fragt
Total: 5.311 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Metro Therm Type 906 el-vandvarmer, model 15 rør op
5.688 kr
+ 79 kr fragt
Total: 5.767 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 1.9%

Specifikationer

Mærke: Metro Therm
Kategori: Vandvarmere