Metro Therm Model 110 Type 644

Metro Therm Model 110 Type 644 er en el-vandvarmer med termostatstyring op til 88°C og et beholdervolumen på 98 liter. Den er velegnet til opvarmning af brugsvand til køkken, håndvask og brusebade i enfamilieboliger samt krævende miljøer som landbrug og industri. Rørplaceringen er nedad, og vandvarmeren har energiklasse C. Eltilslutning er 1/3 kW, 230/400 V.

Metro Therm Model 110 Type 644 koster lige nu 6.699 kr. En stigning på 2,6 % i forhold til den laveste registrerede pris på 6.529 kr. Vores prishistorik bygger på 61 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 6.529 kr (18. juni 2026) og 6.702 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 6.699 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Metro El-vandvarmer, model 30, type 644, 88°, 98 liter
6.699 kr
+ 499 kr fragt
Total: 7.198 kr
På lager
Leveringstid: 21 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Metro el-vandvarmer 110 liter
6.702 kr
+ 99 kr fragt
Total: 6.801 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Metro Therm el-vandvarmer model 110 type 644 88°C 98L ned
6.828 kr
+ fri fragt
Total: 6.828 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Metro El-vandvarmer, model 30, type 644, 88°, 98 liter
6.999 kr
+ 499 kr fragt
Total: 7.498 kr
På lager
Leveringstid: 21 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Metro El-vandvarmer, model 30, type 644, 88°, 98 liter
7.199 kr
+ 499 kr fragt
Total: 7.698 kr
På lager
Leveringstid: 21 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
El Vandvarmer 110 Liter 3Kw/400V 88 Grd
8.215 kr
+ 64 kr fragt
Total: 8.279 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Metro El-vandvarmer, model 30, type 644, 88°, 98 liter
8.399 kr
+ 499 kr fragt
Total: 8.898 kr
På lager
Leveringstid: 21 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Metro Therm