Metro Therm elvandvarmer model 160 type 605

Metro Therm elvandvarmer model 160 type 605 er en el-vandvarmer med termostatstyring på 65°C og en kapacitet på 142 liter. Den har rør nedad og kan monteres lodret på væg eller gulvstativ. Vandvarmeren er velegnet til opvarmning af brugsvand i enfamilieboliger, herunder køkken, håndvask og brusebad. Den leveres med kabinet og er trykfast op til 10 bar. Nem afkalkning og service via flangen.

Metro Therm elvandvarmer model 160 type 605 koster lige nu 7.699 kr. En stigning på 1,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 7.562 kr. Vores prishistorik bygger på 61 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 7.562 kr (30. maj 2026) og 7.699 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 7.699 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Metro Therm elvandvarmer model 160, type 605, 142 liter
7.699 kr
+ 499 kr fragt
Total: 8.198 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Metro Therm elvandvarmer model 160, type 605, 142 liter
7.899 kr
+ 499 kr fragt
Total: 8.398 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Metro Therm El-vandvarmer model 160 type 605 142L ned
7.920 kr
+ fri fragt
Total: 7.920 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Metro Therm elvandvarmer model 160, type 605, 142 liter
8.199 kr
+ 499 kr fragt
Total: 8.698 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Metro Therm elvandvarmer model 160, type 605, 142 liter
8.399 kr
+ 499 kr fragt
Total: 8.898 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Metro Therm Type 605 el-vandvarmer, model 160. 3kW. rør ned
10.178 kr
+ 79 kr fragt
Total: 10.257 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Metro el-vandvarmer 160 liter
11.537 kr
+ 99 kr fragt
Total: 11.636 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Metro Therm