Metro Therm elvandvarmer model 110 type 644

Metro Therm elvandvarmer model 110 type 644 er designet til opvarmning af brugsvand i énfamilieboliger. Den har en kapacitet på 98 liter, termostatstyring på 65°C og rør nedad. Vandvarmeren kan monteres på væg eller stå frit på stativ og er specialbehandlet mod bakteriebelægning, legionella og tæring indefra. Lavt varmetab sikres med PUR fuldisolering, og service samt afkalkning klares nemt via flangen.

Metro Therm elvandvarmer model 110 type 644 koster lige nu 6.299 kr. En stigning på 1,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 6.230 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 6.230 kr (09. maj 2026) og 6.306 kr (22. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 6.299 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Metro Therm elvandvarmer model 110, type 644, 98 liter
6.299 kr
+ 499 kr fragt
Total: 6.798 kr
På lager
Leveringstid: 10-15 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Metro el-vandvarmer 110 liter
6.575 kr
+ 99 kr fragt
Total: 6.674 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Metro Therm elvandvarmer model 110, type 644, 98 liter
6.599 kr
+ 499 kr fragt
Total: 7.098 kr
På lager
Leveringstid: 10-15 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Metro Therm El-vandvarmer model 110 type 644 98L ned
6.795 kr
+ fri fragt
Total: 6.795 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Metro Therm elvandvarmer model 110, type 644, 98 liter
6.899 kr
+ 499 kr fragt
Total: 7.398 kr
På lager
Leveringstid: 10-15 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Metro Therm elvandvarmer model 110, type 644, 98 liter
6.899 kr
+ 499 kr fragt
Total: 7.398 kr
På lager
Leveringstid: 10-15 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Metro Therm Type 644 el-vandvarmer, model 110. 3kW. rør ned
7.960 kr
+ 79 kr fragt
Total: 8.039 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Metro Therm