Metalbestos knærør 8"/200 mm

Metalbestos sorte røgrør fungerer som et effektivt forbindelsesrør mellem skorsten og fastbrændsels- eller oliefyrede kedler. De er designet til at håndtere røggastemperaturer fra 120 °C til 400 °C, hvilket sikrer pålidelig drift under varierende forhold. Bemærk, at de ikke bør anvendes, hvis der er risiko for kondensdannelse.

Metalbestos knærør 8"/200 mm koster lige nu 529 kr. En stigning på 4,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 505 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 505 kr (05. juni 2026) og 529 kr (15. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 529 kr hos BilligVVS DK.

Sammenlign priser

Bedste pris
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Metalbestos knærør 8"/200 mm, smig, renseklap, 90°
529 kr
+ 39 kr fragt
Total: 568 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Metalbestos Knærør 90° 8" med smig med renseklap
530 kr
+ 39 kr fragt
Total: 569 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Metalbestos knærør 8"/200 mm, smig, renseklap, 90°
549 kr
+ 39 kr fragt
Total: 588 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
MetalbestoS Knrr 90 m/klap, m/smig, 200 mm, 8"
599 kr
+ 39 kr fragt
Total: 638 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Metalbestos 200 mm knærør 90° m/smig/renselem sort røgrør
1.003 kr
+ 79 kr fragt
Total: 1.082 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
Metalbestos 200 mm knærør 90° m/smig/renselem sort røgrør
1.122 kr
+ 29 kr fragt
Total: 1.151 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 4.8%

Specifikationer

Mærke: Metalbestos
Kategori: Ventilation