Metabo MS 36-18 LTX BL 40

4.7 (71 anmeldelser)

Metabo MS 36-18 LTX BL 40 er en kraftfuld og let batteridrevet kædesav, ideel til både professionelt og privat brug. Med en kædehastighed på op til 22 m/sek og kulfri motor sikrer den effektiv træfældning og beskæring. Saven vejer kun 3,2 kg og har trinløs hastighedsregulering, hvilket gør den nem at håndtere.

Metabo MS 36-18 LTX BL 40 koster lige nu 1.669 kr. En stigning på 1,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.640 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.640 kr (28. maj 2026) og 1.776 kr (22. marts 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.669 kr hos Proshop.dk.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Metabo MS 36-18 LTX BL 40 chain saw electric
1.669 kr
+ fri fragt
Total: 1.669 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Metabo MS 36-18 LTX BL 40 Kædesav Elektrisk 3.2kg
1.767 kr
Total: 1.767 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Specialbutikken favicon
Specialbutikken
Metabo Kædesav MS 36-18 LTX BL 40
1.998 kr
+ 55 kr fragt
Total: 2.053 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Metabo MS 36-18 LTX BL 40 Kædesav Elektrisk 3.2kg
1.999 kr
+ fri fragt
Total: 1.999 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Globaltools.dk favicon
Globaltools.dk
Kædesav 40cm sværd MS 36-18 LTX BL 40 solo
2.858 kr
+ 49 kr fragt
Total: 2.907 kr
På lager
Leveringstid: 2-11 hverdage
Køb nu
Boligcenter.dk favicon
Boligcenter.dk
Metabo motorsav MS 36-18 LTX 40 cm kædesav
3.199 kr
+ 69 kr fragt
Total: 3.268 kr
På lager
Leveringstid: 5-8 Hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Kædesave