Metabo HS 18 LTX BL 75

Metabo HS 18 LTX BL 75 er en batteridrevet hækkeklipper med kulfri motor, der sikrer effektiv og pålidelig trimning af hække og buske. Den har en 75 cm lang klinge og en skærekapacitet på 21 mm, hvilket gør den velegnet til præcisionsklipning. Med 3400 omdrejninger pr. minut får du en kraftfuld og kontrolleret klipning, ideel til både private haver og professionelle opgaver.

Metabo HS 18 LTX BL 75 koster lige nu 1.851 kr. En stigning på 4,8 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.767 kr. Vores prishistorik bygger på 68 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.767 kr (09. maj 2026) og 1.851 kr (15. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.851 kr hos Proshop.dk.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Metabo HS 18 LTX BL 75 hedge trimmer cordless
1.851 kr
+ fri fragt
Total: 1.851 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Specialbutikken favicon
Specialbutikken
Metabo Akku Hækkeklipper HS 18 LTX BL 75
1.999 kr
+ 55 kr fragt
Total: 2.054 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Metabo HS 18 LTX BL 75 Hæktrimmer 3400opm 75cm Klingelængde
2.449 kr
+ fri fragt
Total: 2.449 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Globaltools.dk favicon
Globaltools.dk
Hækkeklipper 75cm HS 18 LTX BL 75 solo
2.635 kr
+ 49 kr fragt
Total: 2.684 kr
På lager
Leveringstid: 2-11 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Hækklippere