Metabo HS 18 LTX BL 65

Metabo HS 18 LTX BL 65 er en batteridrevet hækkeklipper designet til effektiv trimning og beskæring af hække og buske. Modellen har en klingelængde på 65 cm og en hastighed på 3400 omdrejninger pr. minut. Det justerbare håndtag kan indstilles i fem positioner, hvilket giver øget ergonomi og komfort under arbejdet. Diamantslebne klinger sikrer præcis klipning, og den ledningsfri drift giver fri bevægelighed i haven.

Metabo HS 18 LTX BL 65 koster lige nu 1.698 kr. En stigning på 23,5 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.375 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.375 kr (09. maj 2026) og 1.698 kr (03. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.698 kr hos Specialbutikken.

Sammenlign priser

Bedste pris
Specialbutikken favicon
Specialbutikken
Metabo Akku Hækkeklipper HS 18 LTX BL 65 Solo
1.698 kr
+ 55 kr fragt
Total: 1.753 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Metabo HS 18 LTX BL 65 hedge trimmer electric
1.759 kr
+ fri fragt
Total: 1.759 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Metabo HS 18 LTX BL 65 Hæktrimmer 3400opm 65cm Klingelængde
1.919 kr
+ fri fragt
Total: 1.919 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Globaltools.dk favicon
Globaltools.dk
Hækkeklipper 65cm HS 18 LTX BL 65 solo
2.430 kr
+ 49 kr fragt
Total: 2.479 kr
På lager
Leveringstid: 2-11 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Hækklippere