Logitech G Yeti GX

4.8 (543 anmeldelser)

Logitech G Yeti GX er den ideelle mikrofon til gamere og indholdsskabere, der ønsker krystalklar lyd. Med dens superkardioide optagelsesmønster og LIGHTSYNC RGB belysning tilbyder denne mikrofon både ydeevne og stil. USB-C tilslutning sikrer nem opsætning, så du hurtigt kan komme i gang med at dele din passion.

Logitech G Yeti GX koster lige nu 910 kr. En stigning på 18,3 % i forhold til den laveste registrerede pris på 769 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 769 kr (22. maj 2026) og 941 kr (13. juni 2026).

Den billigste pris lige nu er 910 kr hos Proshop.dk.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Logitech G Yeti GX Sort
910 kr
+ 39 kr fragt
Total: 949 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
Logitech G Yeti GX RGB (sort)
971 kr
Total: 971 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
Av-Cables DK favicon
Av-Cables DK
Logitech G Yeti GX USB-mikrofon
999 kr
Total: 999 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Logitech Yeti GX dynamisk RGB-gamingmikrofon med LIGHTSYNC, sort
1.124 kr
Total: 1.124 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Officely.dk favicon
Officely.dk
Yeti GX Dynamic RGB Gaming Mic with LIGHTSYNC, Black
1.153 kr
+ fri fragt
Total: 1.153 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Logitech G Yeti GX Mikrofon Kablet Sort
1.219 kr
+ fri fragt
Total: 1.219 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Gucca.dk favicon
Gucca.dk
Logitech Yeti Gx Dynamic Rgb Gaming Mic With Lightsync, Black
1.240 kr
+ 40 kr fragt
Total: 1.280 kr
På lager
Leveringstid: 3-20 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Mikrofoner
farve: Black, White
retningskarakteristik: Uni-karakteristik
signaltype: Digital
tilslutningstype: USB