Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2

4.8 (3 anmeldelser)

Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 er en ultralet, trådløs gamingmus, der er designet til professionelle gamere. Med en præcis optisk HERO 2-sensor, 44000 DPI og 8000Hz polling rate, leverer den enestående ydeevne og præcision. Den vejer kun 60g og har en batterilevetid på op til 95 timer, hvilket gør den ideel til lange gaming-sessioner.

Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 koster lige nu 1.042 kr. En stigning på 49,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 699 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 699 kr (22. maj 2026) og 1.042 kr (22. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.042 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 Gaming Mus Optisk
1.042 kr
+ fri fragt
Total: 1.042 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
Logitech G Pro X Superlight 2 Lightspeed Trådløs Gamingmus
1.349 kr
Total: 1.349 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Officely.dk favicon
Officely.dk
G PRO X SUPERLIGHT 2 LIGHTSPEED Gaming Mouse, Magenta
1.412 kr
+ fri fragt
Total: 1.412 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 Optisk Trådløs Pink
1.449 kr
+ fri fragt
Total: 1.449 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Gucca.dk favicon
Gucca.dk
Logitech G Pro X Superlight 2 Lightspeed Gaming Mus Magenta
1.450 kr
+ 40 kr fragt
Total: 1.490 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Logitech
Kategori: Mus og trackballs
antal knapper: 5 knapper
farve: Black, Red, White
forbindelse: Trådløs
funktioner: Gaming