LK Målerrækkeklemme

LK Målerrækkeklemme er en solid løsning til tilslutning af elektriske målere i forskellige installationer. Den understøtter 80A og passer til nuværende samt tidligere modeller af IM-l og UM-l målerskabe. Perfekt til både private og erhvervsinstallationer, klemmen sikrer pålidelig forbindelse hver gang.

LK Målerrækkeklemme koster lige nu 859 kr. En stigning på 10,4 % i forhold til den laveste registrerede pris på 778 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 778 kr (06. april 2026) og 859 kr (14. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 859 kr hos LavprisEl.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisEl favicon
LavprisEl
LK målerrækkeklemme til IM-l og UM-l med 80A
859 kr
+ 39 kr fragt
Total: 898 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
LK Målerrækkeklemme for IM-l og UM-l nuværende
862 kr
+ 39 kr fragt
Total: 901 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
EL-NETSALG favicon
EL-NETSALG
Målersk. Målerklem. Ræk. 63A 3FOJ
881 kr
+ 49 kr fragt
Total: 930 kr
På lager
Leveringstid: 1-4 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
LK målerrækkeklemme til IM-l og UM-l 80A
909 kr
+ 39 kr fragt
Total: 948 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Målerrækkeklemme F/Um-L, Im-L
920 kr
+ 72 kr fragt
Total: 992 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Mlerrkkeklemme for nuvrende IM-l og UM-l
924 kr
+ 39 kr fragt
Total: 963 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
LK målerrækkeklemme til IM-l og UM-l 80A
939 kr
+ 39 kr fragt
Total: 978 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Målerrækkeklemme F/Ledn For Im-I Og
1.175 kr
+ 79 kr fragt
Total: 1.254 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Steget 10.4%

Specifikationer

Mærke: Lauritz Knudsen
Kategori: Specielle elektriske kontakter