Lenovo Idea Tab 128GB

Lenovo Idea Tab 128GB er en slank 11" tablet med IPS-skærm i 2560x1600 opløsning, 90 Hz opdateringshastighed og 500 nits lysstyrke. Den drives af MediaTek Dimensity 6300, har 8GB RAM og 128GB lagerplads, som kan udvides via microSD. Fire Dolby Atmos-højttalere giver klar lyd, og et 7040mAh batteri sikrer lang brugstid. Tabletten har USB-C og IP52 stænktæthed, og vejer cirka 480g.

Lenovo Idea Tab 128GB koster lige nu 1.583 kr. En stigning på 5,6 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.499 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.499 kr (27. maj 2026) og 1.624 kr (12. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.583 kr hos CompuMail DK.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Lenovo Idea Tab ZAFR 11" 128GB 8GB
1.583 kr
Total: 1.583 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Lenovo Idea Tab 128GB Luna Grey
1.599 kr
+ fri fragt
Total: 1.599 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Lenovo Idea Tab 8gb 11 tommer Mediatek 128gb Grå
1.624 kr
Total: 1.624 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Komplett DK favicon
Komplett DK
Lenovo Idea Tab 128GB WiFi
2.099 kr
Total: 2.099 kr
Udsolgt
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Lenovo Idea Tab Mediatek 128 Gb 27.9
2.429 kr
+ fri fragt
Total: 2.429 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Tabletcomputere