Leitz Ergo Active

Leitz Ergo Active er en ergonomisk balancestol med komfortsæde i Dual Density Foam, der støtter aktive ændringer i din kropsholdning. Stolen har vippefunktion, 170 mm højdejustering fra 460 til 640 mm og en stabil, skridsikker base uden hjul. Den leveres præmonteret med gråt plaststel og bærehåndtag, og er TÜV-mærket. Understøtter op til 110 kg og har 5 års garanti.

Leitz Ergo Active koster lige nu 799 kr. En stigning på 0,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 798 kr. Vores prishistorik bygger på 74 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 798 kr (12. maj 2026) og 869 kr (19. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 799 kr hos Proshop.dk.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Leitz Ergo Active balancestol med komfortsæde, lys grå
799 kr
+ 39 kr fragt
Total: 838 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Officely.dk favicon
Officely.dk
Siddestol Active Ergo Comfort sæde lysegrå
869 kr
+ fri fragt
Total: 869 kr
På lager
Leveringstid: 2-5 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Leitz Ergo Active Siddestol Med Komfortsæde
999 kr
Total: 999 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
InkClub DK favicon
InkClub DK
Leitz Leitz Ergo Active balancestol med komfortsæde Lysgrå 65440085 Modsvarer: N/A
1.099 kr
Total: 1.099 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Nova Nordic A/S favicon
Nova Nordic A/S
Leitz Ergo Active balancestol Lysegrå
1.694 kr
+ fri fragt
Total: 1.694 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Leitz
Kategori: Barstole