Lauridsen fast karm med dæksel

Lauridsen fast karm med dæksel er designet til 600 mm opføringsrør og er ideel til at håndtere op til 12,5 ton. Fremstillet af holdbart glasfiber, er den modstandsdygtig over for rust og splintring. Karmen er praktisk udstyret med nedsænket øjebolte og passer perfekt til brug med betonkegler.

Lauridsen fast karm med dæksel koster lige nu 1.999 kr. En stigning på 33,4 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.499 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.499 kr (30. marts 2026) og 1.999 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.999 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Lauridsen kvadratisk fast karm med dæksel til opføringsrør på 600 mm Maks. belastning 12,5 ton
1.999 kr
+ 499 kr fragt
Total: 2.498 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Lauridsen firkantet brøndkarm & dæksel 600 mm, GAP
2.011 kr
+ 79 kr fragt
Total: 2.090 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Lauridsen fast karm m/dæksel til 600 mm opføringsrør, 12,5 ton glasfiber
2.199 kr
+ 499 kr fragt
Total: 2.698 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Lauridsen firkantet karm med dæksel til 600 mm opføringsrør
2.199 kr
+ 499 kr fragt
Total: 2.698 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Lauridsen glasfiber karm m. dæksel Ø600mm, 12,5ton
2.199 kr
+ 599 kr fragt
Total: 2.798 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Letvgtsbrndgods Firkantet karm inklusiv dksel til 600 mm brnd
2.356 kr
+ 99 kr fragt
Total: 2.455 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
Lauridsen firkantet brøndkarm & dæksel 600 mm, GAP
3.674 kr
+ 29 kr fragt
Total: 3.703 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 19.5%

Specifikationer

Mærke: Lauridsen
Kategori: Savklinger