Lauridsen fast karm m/dæksel Ø315 mm glasfiber

Lauridsen fast karm med dæksel er fremstillet i glasfiber og passer til 315 mm opføringsrør. Den har en maksimal belastning på 12,5 ton og kombineres typisk med opføringsrør og betonkegle. Karmen leveres med pakning, der fungerer som dæmpende indlæg og har istøbt rotationsstop. Udvendig diameter er Ø500 mm, dæksel diameter Ø398 mm og totalhøjde 54 mm.

Lauridsen fast karm m/dæksel Ø315 mm glasfiber koster lige nu 819 kr. En stigning på 26,2 % i forhold til den laveste registrerede pris på 649 kr. Vores prishistorik bygger på 68 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 649 kr (09. maj 2026) og 819 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 819 kr hos LavprisVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Lauridsen fast karm med dæksel til opføringsrør på 315 mm Maks. belastning 12,5 ton
819 kr
+ 39 kr fragt
Total: 858 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Lauridsen fast karm med dæksel til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton glasfiber
839 kr
+ 39 kr fragt
Total: 878 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Lauridsen glasfiber rund karm m. dæksel Ø315mm, 12,5ton
839 kr
+ 39 kr fragt
Total: 878 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Lauridsen fast karm m/dæksel til 315 mm opføringsrør, 12,5 ton glasfiber
899 kr
+ 39 kr fragt
Total: 938 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Lauridsen