Lauridsen fast karm m/dæksel 700 mm 12,5 ton glasfiber

Lauridsen fast karm med dæksel er fremstillet i glasfiber og passer til 700 mm opføringsrør. Karmen har en maksimal belastning på 12,5 ton og kombineres typisk med opføringsrør og betonkegle. Udvendig diameter er 840 mm, dækseldiameter 698 mm og totalhøjde 105 mm. Produktet har nedsænket øjebolte og pakning med dæmpende indlæg samt rotationsstop.

Lauridsen fast karm m/dæksel 700 mm 12,5 ton glasfiber koster lige nu 2.299 kr. En stigning på 15,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.999 kr. Vores prishistorik bygger på 61 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.999 kr (09. maj 2026) og 2.299 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 2.299 kr hos CompletVVS.

Sammenlign priser

Bedste pris
CompletVVS favicon
CompletVVS
Lauridsen fast karm med dæksel 700 mm, 12,5 ton glasfiber
2.299 kr
+ 499 kr fragt
Total: 2.798 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Bedste pris
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Lauridsen glasfiber rund karm m. dæksel Ø700mm, 12,5ton
2.299 kr
+ 599 kr fragt
Total: 2.898 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Letvgtsbrndgods Rund karm inklusiv dksel til 700 mm brnd
2.400 kr
+ 99 kr fragt
Total: 2.499 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Lauridsen fast karm m/dæksel, 700 mm, 12,5 ton glasfiber
2.599 kr
+ 499 kr fragt
Total: 3.098 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Lauridsen fast karm med dæksel til opføringsrør på 700 mm Maks. belastning 12,5 ton
2.599 kr
+ 499 kr fragt
Total: 3.098 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Lauridsen