Lapp Mobility Type 2 Ladekabel 10 m

Lapp Mobility Type 2 Ladekabel på 10 meter giver ekstra rækkevidde til opladning af elbiler og plug-in hybrider ved ladestation eller wallbox. Kablet understøtter op til 22 kW, 32 A og er 3-faset, hvilket gør det velegnet til moderne elbiler med Type 2-tilslutning. Den orange farve sikrer synlighed, og kablet er nemt at bruge både hjemme og på farten.

Lapp Mobility Type 2 Ladekabel 10 m koster lige nu 1.852 kr. En stigning på 0,3 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.847 kr. Vores prishistorik bygger på 69 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.847 kr (13. maj 2026) og 1.883 kr (09. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.852 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Lapp Mobility Type 2 Ladekabel Op Til 22 Kw 10 M Orange
1.852 kr
Total: 1.852 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Av-Cables DK favicon
Av-Cables DK
Type 2 opladningskabel til elbil 22 kW 10 m
1.949 kr
Total: 1.949 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
LAPP Type 2 Charging Cable up to 22 kW 10 m orange
1.990 kr
+ fri fragt
Total: 1.990 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
LAPP MOBILITY Type 2 opladningskabel, op til 22 kW, 10 m, orange 32 A, 3-faset, til opladning af hybrid- og elbiler med Type 2-tilslutning
2.086 kr
Total: 2.086 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Lapp Mobility Type 2 Ladekabel Op Til 22 Kw 10 M Orange
2.119 kr
+ fri fragt
Total: 2.119 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: LAPP MOBILITY
Kategori: Strømsystemer og elektriske systemer til motorkøretøjer