Knipex Spidstang med skær 40° 200 mm

Knipex spidstang sikrer præcision og sikkerhed til elektrisk arbejde. Med isolerede greb til op til 1000V, og 40° vinklet skær, er den ideel til bløde, mellemhårde og hårde trådtyper. De fladrunde, spidse kæber giver optimal greb og kontrol på 200 mm længde.

Knipex Spidstang med skær 40° 200 mm koster lige nu 256 kr. En stigning på 4,9 % i forhold til den laveste registrerede pris på 244 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 244 kr (11. juni 2026) og 259 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 256 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
KNIPEX Fladrundtang med skær forkromet 200 mm
256 kr
+ 39 kr fragt
Total: 295 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Knipex spidstang m. 40°vinkel og skær 200mm 1000V
259 kr
+ 39 kr fragt
Total: 298 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
KNIPEX spidstang 40° med skær og isolerede greb 200 mm
279 kr
+ 39 kr fragt
Total: 318 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Globaltools.dk favicon
Globaltools.dk
Storkenæbstang med skær 1000-volt 2626 200 mm
316 kr
+ 49 kr fragt
Total: 365 kr
På lager
Leveringstid: 2-11 hverdage
Køb nu
VVShjørnet favicon
VVShjørnet
Knipex fladrundtang 200mm buet Med skær, fork., isoleret to-komponent greb
408 kr
+ 78 kr fragt
Total: 486 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Knipex spidstang m/skær 40°, 200 mm
409 kr
+ 39 kr fragt
Total: 448 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Knipex fladrundtang 200mm buet Med skær, fork., isoleret to-komponent greb
428 kr
+ 79 kr fragt
Total: 507 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Knipex Isoleret Spidstang m/skær 40° 200 mm
439 kr
+ 39 kr fragt
Total: 478 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 2.4%

Specifikationer

Mærke: Knipex
Kategori: Håndværktøjer til ledninger og kabler