KNIPEX PreciForce crimptang

KNIPEX PreciForce crimptang er et præcisionsværktøj designet til at sikre høj crimpkvalitet. Tangen anvendes til isolerede kabelsko og stikforbindere og er udstyret med flerkomponent-håndtag for komfort. Med et præcist kalibreret crimptryk fra fabrikken, kan den justeres efter behov, hvilket gør arbejdet både effektivt og let.

KNIPEX PreciForce crimptang koster lige nu 693 kr. En stigning på 4,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 666 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 666 kr (17. april 2026) og 748 kr (26. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 693 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
KNIPEX preciforce® crimptang bruneret med flerkomponent-håndtag 220 mm
693 kr
+ 39 kr fragt
Total: 732 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Knipex PreciForce crimptang til isolerede stikforbindere og kabelsko
759 kr
+ 39 kr fragt
Total: 798 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisEl favicon
LavprisEl
Knipex PreciForce crimptang til isolerede stikforbindere og kabelsko
789 kr
+ 39 kr fragt
Total: 828 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
KNIPEX PreciForce crimptang
799 kr
+ 39 kr fragt
Total: 838 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
KNIPEX Preciforce crimptang, isolerede kabelsko stikforbindere, 220 mm
808 kr
+ 39 kr fragt
Total: 847 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Pressetang Isolerede Forbinder 0,5-6,0
842 kr
+ 72 kr fragt
Total: 914 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Knipex PreciForce crimptang for isolerede stikforbindere & kabelsko
859 kr
+ 39 kr fragt
Total: 898 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Globaltools.dk favicon
Globaltools.dk
Krympetang PreciForce 97 52 36 isol. 0,5-6,0 mm²
863 kr
+ 49 kr fragt
Total: 912 kr
På lager
Leveringstid: 2-11 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Knipex PreciForce crimptang til isolerede kabelsko og stikforbindere
1.199 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.238 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Faldet 4.9%

Specifikationer

Mærke: Knipex
Kategori: Håndværktøjer til ledninger og kabler