Knipex Kraft Skævbider 160 mm

Knipex Kraft Skævbider er en alsidig tang designet til professionelt brug. Med en længde på 160 mm og forkromet overflade sikrer den en høj skæreydelse med minimal kraftanvendelse. De isolerede flerkomponent håndtag er godkendt til op til 1000 volt, hvilket gør tangen ideel til arbejde med elektriske installationer.

Knipex Kraft Skævbider 160 mm koster lige nu 293 kr. En stigning på 20,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 244 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 244 kr (21. maj 2026) og 293 kr (08. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 293 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
KNIPEX Kraft-skævbider forkromet 160 mm
293 kr
+ 39 kr fragt
Total: 332 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
KNIPEX kraft-skvbider, 1000 V, 160 mm
298 kr
+ 39 kr fragt
Total: 337 kr
På lager
Leveringstid: 5-10 dage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Knipex Kraft skævbider 160mm 1000 volt
299 kr
+ 39 kr fragt
Total: 338 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Globaltools.dk favicon
Globaltools.dk
Kraft-skævbider VDE 74 06 160 mm
300 kr
+ 49 kr fragt
Total: 349 kr
På lager
Leveringstid: 2-11 hverdage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Knipex Kraft Skævbider 160 mm 1000 volt
319 kr
+ 39 kr fragt
Total: 358 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
KNIPEX kraft bidetang 160 mm
319 kr
+ 39 kr fragt
Total: 358 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 1.4%

Specifikationer

Mærke: Knipex
Kategori: Håndværktøjer til ledninger og kabler