Knipex 97 53 04 Crimptang

Knipex 97 53 04 er en selvindstillelig crimptang designet til præcis krympning af kabeltyller fra 0,08 til 16 mm². Den tilpasser sig automatisk kabeltyllestørrelsen, hvilket sikrer en ensartet og sikker sammenpresning. Ideel til professionelle installationer og reparationer.

Knipex 97 53 04 Crimptang koster lige nu 1.094 kr. En stigning på 5,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.042 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.042 kr (13. maj 2026) og 1.165 kr (09. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.094 kr hos Proshop.dk.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
KNIPEX Selvindstillelig crimptang til kabeltyller bruneret 180 mm, 97 53 04
1.094 kr
+ fri fragt
Total: 1.094 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Knipex crimptang til kabeltyller 0,08 16 mm², 180 mm
1.099 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.138 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
KNIPEX selvindstillende pressetang, terminalrr 0,08 til 10,0 mm, 180 mm
1.207 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.246 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Globaltools.dk favicon
Globaltools.dk
Crimptang 97 53 04 selvjust. til tyller 0,08-10/16 mm²
1.295 kr
+ 49 kr fragt
Total: 1.344 kr
På lager
Leveringstid: 2-11 hverdage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Knipex crimptang til kabeltyller 0,08 16 mm², 180 mm
1.299 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.338 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisEl favicon
LavprisEl
Knipex crimptang til kabeltyller 0,08 16 mm², 180 mm
1.299 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.338 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Knipex crimptang til kabeltyller 0,08 16 mm², 180 mm
1.299 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.338 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Knipex crimptang til kabeltyller 0,08 16 mm², 180 mm
1.699 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.738 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Knipex Crimptang 97 53 04 Selvindstillelig, sideindføring
1.734 kr
+ 79 kr fragt
Total: 1.813 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu
CompletVVS favicon
CompletVVS
Knipex crimptang til kabeltyller 0,08 16 mm², 180 mm
1.799 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.838 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Steget 3.0%

Specifikationer

Mærke: Knipex
Kategori: Håndværktøjer til ledninger og kabler