Klauke K2 Crimptang

Klauke K2 crimptangen er et robust værktøj designet til præcis presning af kabelsko og forlængere fra 0,75 til 16 mm². Den mekaniske konstruktion sikrer pålidelig drift, mens dens indbyggede fjeder gør åbningen nem og hurtig. Med en længde på 325 mm og en vægt på 600 gram, leverer denne crimptang præcis og effektiv håndtering til professionelle elinstallationer.

Klauke K2 Crimptang koster lige nu 1.199 kr. En stigning på 0,3 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.195 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.195 kr (29. maj 2026) og 1.248 kr (24. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.199 kr hos LavprisEl.

Sammenlign priser

Bedste pris
LavprisEl favicon
LavprisEl
Klauke K2 crimptang, 0,75 16 mm²
1.199 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.238 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Klauke Pressetang K 2 0,75-16MM2
1.224 kr
+ fri fragt
Total: 1.224 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
WATTOO.DK favicon
WATTOO.DK
Pressetang K2, 0,75-16 mm Klauke
1.248 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.287 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Billigelogvvs.dk favicon
Billigelogvvs.dk
Pressetang Kabelsko 0,75-16
1.338 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.377 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
LavprisVærktøj favicon
LavprisVærktøj
Klauke K2 crimptang, 0,75 16 mm²
1.399 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.438 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
LavprisVVS favicon
LavprisVVS
Klauke K2 crimptang til 0,75-16 mm²
1.399 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.438 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
BilligVVS DK favicon
BilligVVS DK
Klauke K2 crimptang, 0,75-16 mm²
1.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.538 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Greenline favicon
Greenline
Klauke K2 crimptang, 0,75 16 mm²
1.499 kr
+ 39 kr fragt
Total: 1.538 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
EL-NETSALG favicon
EL-NETSALG
K2 Prestang 0,75-16,0 mm²
1.899 kr
+ 49 kr fragt
Total: 1.948 kr
På lager
Leveringstid: 1-4 dage
Køb nu
vvsfittings.dk favicon
vvsfittings.dk
Klauke Pressetang K-2, 0,75-16 mm2
2.084 kr
+ 79 kr fragt
Total: 2.163 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 2 hverdage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Klauke
Kategori: Håndværktøjer til ledninger og kabler