Kingston XS2000

4.7 (1 anmeldelse)

Kingston XS2000 er en ekstern SSD med 500GB kapacitet og USB 3.2 Gen 2x2-forbindelse, der leverer læse- og skrivehastigheder op til 2000 MB/s. Det kompakte og lette design gør den nem at have med, mens IP55-klassificering og et robust beskyttelseshylster beskytter dine data. Kompatibel med Windows, Mac og Linux, ideel til hurtig dataoverførsel og sikker opbevaring af store filer.

Kingston XS2000 koster lige nu 631 kr. En stigning på 4,1 % i forhold til den laveste registrerede pris på 606 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 606 kr (24. juli 2026) og 913 kr (13. maj 2026).

Den billigste pris lige nu er 631 kr hos Proshop.dk.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Kingston XS2000 Portable SSD 500GB Ekstern SSD
631 kr
+ 39 kr fragt
Total: 670 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Kingston SSD XS2000 500GB USB 3.2 Gen 2x2
749 kr
+ fri fragt
Total: 749 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Kingston SSD XS2000 500GB USB 3.2 Gen 2x2
913 kr
Total: 913 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Kingston 500G PORTABLE SSD XS2000
1.028 kr
Total: 1.028 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Kingston Xs2000 Portable Ssd 500gb Usb-c Sort, Sølv
1.249 kr
Total: 1.249 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Kingston