Kingston XS1000

Kingston XS1000 er en kompakt ekstern SSD med 2TB kapacitet og læse-/skrivehastigheder op til 1.050/1.000 MB/s via USB 3.2 Gen 2. Det lette metal- og plastdesign gør den nem at have med på farten, og den medfølgende USB-C til USB-A-kabel sikrer kompatibilitet med både nye og ældre enheder. Understøtter Windows, macOS, Linux, Android og iOS, hvilket gør den velegnet til hurtig sikkerhedskopiering og overførsel af store filer.

Kingston XS1000 koster lige nu 1.951 kr. En stigning på 24,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.574 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.574 kr (13. maj 2026) og 1.972 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.951 kr hos Proshop.dk.

Anmeldelser

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Kingston XS1000 Portable SSD 2TB Ekstern SSD
1.951 kr
+ fri fragt
Total: 1.951 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Kingston Xs1000 Portable Ssd 2tb Usb-c Sort
2.499 kr
Total: 2.499 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Kingston Xs1000 2 Tb Black
2.639 kr
+ fri fragt
Total: 2.639 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Kingston XS1000 2TB SSD USB 3.2 Gen 2 External Solid State Drive
2.952 kr
Total: 2.952 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Kingston