Kingston KC600 256GB

4.8 (2 anmeldelser)

Kingston KC600 256GB er en intern 2,5" SATA SSD, der leverer bemærkelsesværdig ydeevne og pålidelighed til din computer. Den understøtter 256-bit AES-XTS kryptering, TCG Opal Encryption 2.0 og Self-Encrypting Drive (SED), hvilket gør den velegnet til sikker datalagring. Med en læsehastighed på op til 550 MBps og skrivehastighed op til 500 MBps samt op til 90.000 IOPS (læs) og 80.000 IOPS (skriv), er den optimeret til hurtig og sikker lagring.

Kingston KC600 256GB koster lige nu 560 kr. En stigning på 6,9 % i forhold til den laveste registrerede pris på 524 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 524 kr (09. maj 2026) og 560 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 560 kr hos CompuMail DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Kingston SSD KC600 256GB 2.5" SATA-600
560 kr
Total: 560 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Kingston 256G SSD KC600 SATA3 2.5"
629 kr
Total: 629 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Kingston SSDNow KC600 SSD 256GB 2.5"
773 kr
+ 39 kr fragt
Total: 812 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Kingston Kc600 256gb Ssd 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s
874 kr
Total: 874 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Kingston SSD KC600 256GB 2.5 SATA-600
899 kr
+ fri fragt
Total: 899 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Kingston