Kingston FURY Beast DDR5 16GB

Kingston FURY Beast DDR5 16GB kit består af to 8GB DDR5 RAM-moduler med en hastighed på 5200MHz og CL40 latency. Sættet er udstyret med on-die ECC og understøtter Intel XMP-profiler. Det er ikke-bufferet og leveres med køleprofiler, hvilket gør det velegnet til krævende PC-brugere, der ønsker stabil og hurtig hukommelse.

Kingston FURY Beast DDR5 16GB koster lige nu 1.890 kr. En stigning på 8,0 % i forhold til den laveste registrerede pris på 1.750 kr. Vores prishistorik bygger på 78 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 1.750 kr (09. maj 2026) og 1.890 kr (16. juli 2026).

Den billigste pris lige nu er 1.890 kr hos Komplett DK.

Sammenlign priser

Bedste pris inkl. fragt
Komplett DK favicon
Komplett DK
Kingston FURY Beast DDR5 5200MHz 16GB
1.890 kr
Total: 1.890 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
CompuMail DK favicon
CompuMail DK
Kingston FURY Beast DDR5 16GB kit 5200MHz CL38 On-die ECC
2.050 kr
Total: 2.050 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Teknikproffset DK favicon
Teknikproffset DK
Kingston 16GB 5200MT/s DDR5 CL40 DIMM FURY Beast Black
2.122 kr
Total: 2.122 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Proshop.dk favicon
Proshop.dk
Kingston FURY Beast DDR5-5200 16GB CL40
2.135 kr
+ fri fragt
Total: 2.135 kr
På lager
Leveringstid: 2-12 hverdage
Køb nu
Dustin DK favicon
Dustin DK
Kingston Fury Beast Xmp 16gb 5200mt/s Ddr5 288-pin Dimm
2.370 kr
Total: 2.370 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu
Ultrashop favicon
Ultrashop
Kingston FURY Beast DDR5 16GB kit 5200MHz CL38 On-die ECC
2.519 kr
+ fri fragt
Total: 2.519 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Kingston Technology
Kategori: RAM