Kay Bojesen Zebra

4.8 (319 anmeldelser)

Kay Bojesen Zebra er en ikonisk træfigur skabt i 1935, håndmalet i sort og hvid. Den er en del af Kay Bojesens anerkendte trædyrsfamilie, der stadig fascinerer med sin tidløse charme.

Kay Bojesen Zebra koster lige nu 491 kr. En stigning på 0,7 % i forhold til den laveste registrerede pris på 487 kr. Vores prishistorik bygger på 101 prisobservationer, hvor prisen har bevæget sig mellem 487 kr (08. juni 2026) og 520 kr (17. april 2026).

Den billigste pris lige nu er 491 kr hos Rikki Tikki Shop.

Sammenlign priser

Bedste pris
Rikki Tikki Shop favicon
Rikki Tikki Shop
Kay Bojesen Zebra
491 kr
+ 45 kr fragt
Total: 536 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Kids-world.dk favicon
Kids-world.dk
Kay Bojesen Træfigur Zebra 14 cm
519 kr
+ fri fragt
Total: 519 kr
På lager
Leveringstid: 1-2 hverdage
Køb nu
Jacobsen Plus favicon
Jacobsen Plus
Zebra af Kay Bojesen Jacobsen Plus
520 kr
+ 50 kr fragt
Total: 570 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Køb nu
RedOffice Konpap favicon
RedOffice Konpap
Kay Bojesen Zebra
589 kr
+ 59 kr fragt
Total: 648 kr
På lager
Leveringstid: 1 - 5 dage
Køb nu
Gucca.dk favicon
Gucca.dk
Kay Bojesen Zebra 14 Cm
600 kr
+ 40 kr fragt
Total: 640 kr
På lager
Leveringstid: 1-3 dage
Køb nu
SELTA favicon
SELTA
ZEBRA SORT/HVID 39421 KAY BOJESEN H:14CM
649 kr
+ 39 kr fragt
Total: 688 kr
På lager
Leveringstid: 2-14 dage
Køb nu
Erling Christensen Møbler favicon
Erling Christensen Møbler
Kay Bojesen Zebra : Erling Christensen Møbler
650 kr
+ fri fragt
Total: 650 kr
På lager
Leveringstid: 2-3 dage
Køb nu

Prishistorik

Stabil pris

Specifikationer

Mærke: Kay Bojesen
Kategori: Illustrationer
materiale: Træ
type: Statuette